Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


A u Damianka...

wtorek, 29 czerwca 2010 6:11
Witajcie Wszyscy Dobrzy Ludzie :)

Damian co wtorek jeździ do szpitala w Poznaniu na swój oddział i tam robią mu badania i tak będzie przez najbliższy okres czasu.
Z nowości to lekarze przesunęli jednak termin przeszczepu szpiku dla Damianka na sierpień, dlaczego - nie wiadomo.

W najbliższych dniach postaram się zdobyć dla Was jakieś nowe info od Damianka i napisze napewno, na razie Damian pozdrawia wszystkich którzy mu pomagają i którzy tu zaglądają! Trzymajcie za niego kciuki.
Pozdrawiam ja też - IdkaPodziel się
oceń
0
0

komentarze (21) | dodaj komentarz

Co nowego...?

środa, 23 czerwca 2010 0:53
Witam Was Kochani!!!

Damian ma się nie źle i żyje juz tylko nadzieją na udany przeszczep.
Był dziś na badaniach w Poznaniu i tak będzie aż do dnia przeczepu - w każdy wtorek badania na oddziale. Pani doktor powiedziała tez ze raczej nie będzie problemu ze zgodnościa i to jest BAARDZOOO DOOOBRA WIADOŚĆ!!!!!!!
Jakie wyniki badan - tego na razie nie wiem, ale pewnie dobre, musimy założyć  ze brak wiadomosci jest tylko dobra wiadomością.

Cały czas są potrzebne dla Damianka pieniążki na remont mieszkania zeby było nowe, sterylne i pachnące  na po przeszczepie. Zachęcam Was Kochani gorąco do jakiejkolwiek, nawet najdrobniejszej pomocy w tej sprawie!

A tu wklejam apel dla Damiana jaki zrobiła Muszelka :)
Apel ten mozna też znaleść na blogu Muszelki  o tutaj :) http://helping-children.blog.onet.pl/2,ID408388277,SL408802232,index.htmlPozdrówka dla Was serdeczne :) i wszystkim z całego serca 
    O G R O M N E     D Z I Ę K U J Ę !!!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Damian pisze...

niedziela, 20 czerwca 2010 7:23

WITAM WAS MOI KOCHANI..

WSZYSTKO JEST NA DOBREJ DRODZE ŻEBY MÓJ PRZESZCZEP DOSZEDŁ DO SKUTKU, JEDNAK NA RAZIE CZEKAM NA POTWIERDZENIE ZE MÓJ DAWCA JEST ZE MNA ZGODNY – TRWAJA BADANIA, A SAM PRZESZCZEP JEŚLI WSZYSTKO BEDZIE OK, LEKARZE PLANUJA NA POŁOWĘ LIPCA.

TO JUŻ NIE DŁUGO! TRZYMAJCIE KCIUKI ABY SIĘ UDAŁO! JEST TO NIESAMOWICIE DLA MNIE WAZNE JAK WIECIE, BO INNEJ MOZLIWOSCI LECZENIA TEGO PASKUDA JUŻ NIE MA, PRZYNAJMNIEJ NIE DLA MNIE, WYCZERPALISMY JUŻ WSZYSTKIE INNE OPCJE. CHODZI O MOJE ŻYCIE!

PO SAMYM PRZESZCZEPIE MAM W PERSPEKTYWIE SPĘDZENIE DWÓCH MIESIĘCY W SZPITALU, ALE CO TAM, NAJWAŻNIEJSZE ZE DOSTAŁEM TĄ SZANSE!

GDY JA BĘDĘ LEŻAŁ W SZPITALU, U MNIE W DOMU BĘDZIE ROBIONY GENERALNY REMONT ABY WSZYSTKO BYŁO NOWE, SWIERZUTKIE I SUPER STERYLNE NA MÓJ POWRÓT DO DOMU Z NOWYM SZPIKIEM. 

MÓJ TATA BĘDZIE SIĘ TYM GŁÓWNIE ZAJMOWAŁ ,BO MAMA BĘDZIE DO MNIE CODZIENNIE DOJEŻDŻAĆ DO SZPITALA.

 TATA CHCE POMALOWAĆ MÓJ POKÓJ, ZMIENIC PODŁOGI, WSTAWIĆ NOWE MEBLE, MUSI TO ZROBIC ABY POZBYĆ SIĘ EWENTUALNYCH BAKTERII I GRZYBÓW, KTÓRE PO PRZESZCZEPIE SĄ DLA CZŁOWIEKA STRASZNIE NIEBEZPIECZNE, A BARDZO CHĘTNIE SIEDZĄ SOBIE W STARYCH ZAKURZONYCH TAPCZANACH, TAPICERKACH, DREWNIANYCH PODŁOGACH ITD.

NORMALNIE CZŁOWIEK JEST ODPORNY NA TO CO GO OTACZA, ALE PO TRANSPLANTACJI SZPIKU BYLE ZARAZEK STAJE SIĘ WIELKIM ZAGROŻENIEM I NAWET MOŻE ZABIĆ!

DLATEGO TEN REMONT JEST NIEZBĘDNY! NIESTETY RÓWNIEŻ KOSZTOWNY. NIE WIEM JAK MOI RODZICE PORADZĄ SOBIE Z TAKIMI KOSZTAMI, A MUSZĄ ZROBIĆ WSZYSTKO ŻEBY BYŁO NAPRAWDĘ STERYLNIE, TAK JAK NA ODDZIALE PRZESZCZEPÓW SZPIKU, NO PRAWIE.

NIESTETY MAMY OGRANICZONE FUNDUSZE…. :(

 

Kochani musimy wesprzeć Damiana i jego Mame i Tatę. Prosze Was w Damiana imieniu bo on tego sam nie zrobi- nagłaśniajcie jego sprawę, wysyłajcie jego apel gdzie się da, do mediów, do większych firm, mówcie o Damianie swoim znajomym, wstawiajcie zdjęcia Damiana do swoich fotogalerii, na róznych serwisach, na nk, na faceboku,itp. Przecież tu chodzi o życie, o jego życie!!! 

Trzeba zrobić faktycznie wszystko żeby się mu udało, na pewno pamiętacie historie wielu już teraz Aniołków, które poszły do Nieba przez powikłania poprzeszczepowe. Przepraszam że tu o tym pisze, no ale wiecie ze przeszczep sam w sobie to pikuś, gorzej jest po. Jak nie wiecie to poczytajcie o tym tutaj  tu też a jeszcze mozecie tez zajrzeć tutaj i do Hani na bloga do archiwum tutaj. Jest też forum dla osób po przeszczepie  o tu  i można tam znaleść wiele przydatnych info na te tematy.

Nie bądżcie obojętni, nie mówcie "ach jakie to smutne, ale mnie to nie dotyczy..." Dziś Damian potrzebuje pomocy, jutro możesz być to Ty.

Pomóżmy Damianowi, ten przeszczep musi się udać, bo to jego ostatnia szansa na dalsze życie!!! Po prostu Damian nie ma już innego wyjścia.

 

Z pozdroweiniami dla Was Wszystkich - idka

 

 

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Pisza o Damianku...

piątek, 18 czerwca 2010 14:59


...... o tutaj :)  zapraszam :) i serdeczne podziękowania dla Muszelki która apel zamieścila :* 
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

JEST DAWCA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czwartek, 17 czerwca 2010 3:18
Chcę poinformować wszystkich zainteresowanych losem Damiana Dobrych Ludzi, że ZNALAZŁ SIĘ ZGODNY DAWCA!!!!!!
Jestem przeszcześliwa mogąc to Wam napisać :D To jakiś cud i dar od losu! Trwają jak na razie badania w poznańskim szpitalu a przeszczep jest planowany na czerwiec - lipiec!
Bardzo bardzo ogromnie się wszyscy cieszymy, pewien Anioł który chce pozostać anonimowy, Vipek, Hania, Krecik, ja i wielu wielu innych którzy nie zostali obojętni no i oczywiście sam Damian!
Trzymajmy teraz kciuki za Damiana, módlmy się, wysyłajmy pozytywne fluidy, kazdy na swój sposób niech Go wspomoże myśla czy modlitwo, wszystko się liczy zeby ten okres czasu do przeszczepu minął bezproblemowo i zeby Damian mógł sie powtórnie narodzić! 

Proszę rózwnież każdego kto może wspomóc Damiana finansowo o nawet najdrobniejsze wpłaty na konto dla niego.
Wiadomo przeszczep sam w sobie refunduje NFZ ale jest cała masa kosztów związanych z nim, przed i po. Zrobmy wszystko aby się udało!

Podaję numer konta do wpłat dla Damiana:

Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Owińskach

Bank PKO S.A. IV/0 Poznań
26 1240 3220 1111 0010 1235 0093
z dopiskiem "Damian Kruk"Proszę tez w swoim imieniu i innych zaangazowanych w sprawe Damiana osob - zaglądając tutaj zostawcie ślad, wpiszcie chociaż słówko, nie zdajecie sobie sprawy jakie to jest ważne! Damian wszystko czyta :) i cieszy sie z kazdego dobrego słowa dla niego. Oprócz zdrowia jako takiego - fizycznie, sfera psyche w tej chorobie jest równie ważna. Wesprzyjmy go!
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (26) | dodaj komentarz

Damian o sobie....

poniedziałek, 14 czerwca 2010 2:20

 

Nazywam się Damian Kruk i urodziłem się 14 lat temu, jako dzielny mały człowiek. Rozwijałem się i rosłem, aż doszedłem do przedszkola. W wieku 3 lat rozpocząłem edukację przedszkolaka. W przedszkolu byłem grzecznym dzieckiem, ale jak każdy przedszkolak trochę brykałem. W roku 2003, zostałem uczniem I b. W szkole podstawowej w Owińskach uczyłem się dobrze i byłem ciekawy otaczającego mnie świata. W IV klasie zawalił się mój świat. Rodzice zauważyli, że gwałtownie spada moja waga i na twarzy pokazują się wybroczyny. Stałem się senny i apatyczny, nabrałem niechęci do życia. Razem z rodzicami zaczęliśmy chodzić po ;lekarzach, w celu ustalenia przyczyny mojej dolegliwości. Lekarz się nie przejmował i dopiero, kiedy tata zażądał badań w celu ustalenia mojego stanu zdrowia - lekarz wydał skierowanie.  Po badaniach, okazało się, że pilnie muszę jechać z rodzicami do Poznania na oddział Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Na oddziale szpitalnym zrobiono badania specjalistyczne i wynik był przerażający. Rozpoznanie było szokiem- PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Na oddziale przebywałem ok. 1.5 miesiąca i poddawany byłem leczeniu HYDROKSYKARBAMIDEM. Do czasu przeszczepu szpiku, który nastąpił we wrześniu 2007 roku przyjeżdżałem na badania kontrolne. Po przeszczepie, przez rok było wszystko dobrze i jeździłem na badania kontrolne. Po ponad roku po transplantacji szpiku, pokazały się komórki nowotworowe. Przy kolejnych badaniach, komórek nowotworowych pojawiało się coraz więcej. Rozpoczęto podawać mi lek GLIVEC, który miał zlikwidować komórki nowotworowe. Lek ten brałem przez dwa lata, ale nie był skuteczny. Ponieważ lek nie działa skutecznie, poszukuje się dla mnie pilnie dawcy szpiku.
Od V kl. szkoły podstawowej rozpoczął się dla mnie indywidualny tok nauczania, który trwa do dziś, aja jestem uczniem Gimnazjum i zdałem do II klasy.
Przez moją chorobę utraciłem wielu znajomych, którzy nie chcieli razem ze mną dźwigać ciężaru mojej choroby. Teraz moje życie jest jak za szkłem, muszę unikać: dużych zbiorowisk ludzkich, ludzi chorych, zwierząt, słońca, grzybów pleśniowych. Z powodu zagrożenia infekcją, na którą jestem podatny z powodu obniżonej odporności mieszkam sam w pokoju, w którym muszą panować sterylne warunki. Ubranie i bieliznę mogę używać jeden raz, tak samo jak ręczniki, a pościel jest wymieniana co 3 lub 4 dni.

Teraz czekam na kolejny przeszczep szpiku, ale sprawa się komplikuje, ponieważ brak jest zdrowego dawcy. Po poprzedniej transplantacji w roku 2007, wraz z przeszczepem szpiku, przeszczepiono mi od dawcy alergię i astmę oskrzelową. Moi rodzice ponoszą bardzo duże koszty związane z utrzymaniem mojego życia w warunkach sterylności. Do tego dochodzą podwyższone koszty związane z moją higieną, muszę codziennie brać natrysk. Codzienne pranie ubrań, powoduje, że ubrania szybko się zużywają i podobnie jest z butami, których nie można prać tylko należy wyrzucić z powodu możliwości powstania zagrożeń grzybicą.
Zanim zapadłem na swoją chorobę, byłem jak każdy zdrowy chłopak. Grałem w gałę, spotykałem się z klasiakami, chodziłem na dyskoteki i rozrabiałem jak przeciętny dzieciak. Choroba, która mnie dotknęła odebrała mi dzieciństwo, moje marzenia i optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Czuję się samotny, zagubiony i widzę wszystko w czarnych kolorach. Jedynym moim oparciem, są kochający mnie mama i tata, oraz rodzina. Mama pracowała, ale z powodu mojego złego stanu zdrowia musiała się zwolnić a jedynie to tata pracuje.
Ja i rodzice znajdujemy się w trudnej sytuacji, nie tylko z powodu mojej choroby , ale także, że tylko mój tata pracuje na utrzymanie domu. Ta trudna sytuacja zmusza mnie do zwrócenia się o pomoc materialną. Moim rodzicom trudno jest zaspokoić bieżące potrzeby związane z moją chorobą.
Jedynym ratunkiem dla mnie jest transplantacja szpiku, ciągle brakuje dawcy. Namawiam, zostań dawcą szpiku - może to Twój szpik pozwoli uratować moje życie. Pomóż spełnić moje marzenie o nowym życiu po przeszczepie.

Bardzo proszę o pomoc, tak bardzo chcę żyć!

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Czas ucieka...

czwartek, 10 czerwca 2010 22:04


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (9) | dodaj komentarz

Kod do banera dla Damianka

czwartek, 10 czerwca 2010 12:38
Kochani!

Dobra duszyczka Elżbieta zrobiła kod do banerka dla Damianka. Bardzo Was prosze wstawiajcie ten baner u siebie na blogi i strony zeby rozreklamować blog i historie Damiana.

A oto kod:


<a title='Damian Kruk czeka na przeszczep szpiku' href='http://pomoz-damianowi.bloog.pl/'>
<img src='http://img823.imageshack.us/img823/6650/damiankruk.jpg' border='0' 

                    
     
Podziel się
oceń
0
0

komentarze (7) | dodaj komentarz

Co u Damiana?

środa, 09 czerwca 2010 6:14
  Damian był w poniedzialek w szpitalu, miały być robione badania co do zgodności dawców,
następny termin do szpitala jest wyznaczony na 15 czerwca. Jest tez mowa o podaniu testowanej chemii.

Damian czuje sie przeciętnie, martwi sie i boi, dlatego trzeba połączyć siły i pomóc mu!
Nie bądżmy obojętni i nie zostawiajmy go samego!
Wesprzyjmy Go!!!!


                           
                                 

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

APEL DAMIANA - CZAS UCIEKA!!!!!!

sobota, 05 czerwca 2010 1:41

    


Wszystko zaczęło się na początku stycznia 2007 roku.
Chłopiec spędził w szpitalu ok. 1,5 miesiąca. Już we wrześniu trafił na TSK i został poddany chemioterapii.

Po przeszczepie było przez półtora roku dobrze, ale niestety znów pojawiły się komórki rakowe. Lekarze postanowili podać Damianowi lek o nazwie Glivec.
Jest to chemia podtrzymująca. Chory chłopiec brał ją 2 lata, ale bez skutku.

Obecnie oczekuje na przeszczep szpiku. Lekarze i rodzina bardzo chcą Damianowi pomóc, ale nikt z krewnych nie może zostać dawcą szpiku. Dlatego poszukiwania dawcy są bardzo utrudnione.

Damian należy do
Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi.
ul. Długosza 10/5
60-558 Poznań

Również nauczyciele i koledzy Damiana ze szkoły robią wszystko, by wesprzeć chorego kolegę.
W tym celu uruchomiono specjalne konto, poprzez które można pomóc w leczeniu.

Konto Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Owińskach

Bank PKO S.A. IV/0 Poznań
26 1240 3220 1111 0010 1235 0093
z dopiskiem "Damian Kruk"


 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (13) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 23 marca 2018

Licznik odwiedzin:  11 670  

Ulubione strony

DAMIAN W MEDIACH

FILMIK NA YOU TUBE

PROFIL DAMIANA NA NK

O mnie

Nazywam się Damian Kruk i urodziłem się w 1996 r. W roku 2007 roku, kiedy miałem 11 lat zachorowałem na przewlekłą białaczkę szpikową. We wrześniu 2007 r. dokonano transplantacji szpiku kostnego w celu wyleczenia mnie z białaczki. Po ponad roku, wyniki pogarszały się coraz bardziej i ... Od 1.5 roku ponownie znajduję się w sytuacji z 2007 r. Przeszczep został odrzucony i pojawiły się komórki nowotworowe, a ja czekam na następnego, tym razem zdrowego dawcę szpiku. Moja sytuacja jest bardzo trudna i dlatego jest mi potrzebna Twoja pomoc.
Zapraszam, więcej informacji o mnie znajdziesz w zakładce HISTORIA MOJEJ CHOROBY.

Galerie

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
WEŹ UDZIAŁ W AUKCJACH CHARYTATYWNYCH DLA CHORUSZKÓW ______________________________________________ ZAJRZYJ NA ICH BLOGI,ONI TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ----------------------------------------------- ------------------------------------------------ --------------------------------------------------- *************************************************** --- ---- ------ ” ---------- --------------- ------- -------- ------ --- ------ ------- --- Julka ----------- ------------------------------------------- -------------------- -------------------- ---------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------- ------------ ---- ------------------------------------------------- -------------------------------------------- ------------------------------------------------- ------------------------------------------- ------------------------------------------- ---------------------------

 ------------------------------------------ dodatki -------------------------------------------------

Statystyki

Odwiedziny: 11670

Archiwum

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl