Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 279 015 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


Damian o sobie....

poniedziałek, 14 czerwca 2010 2:20

 

Nazywam się Damian Kruk i urodziłem się 14 lat temu, jako dzielny mały człowiek. Rozwijałem się i rosłem, aż doszedłem do przedszkola. W wieku 3 lat rozpocząłem edukację przedszkolaka. W przedszkolu byłem grzecznym dzieckiem, ale jak każdy przedszkolak trochę brykałem. W roku 2003, zostałem uczniem I b. W szkole podstawowej w Owińskach uczyłem się dobrze i byłem ciekawy otaczającego mnie świata. W IV klasie zawalił się mój świat. Rodzice zauważyli, że gwałtownie spada moja waga i na twarzy pokazują się wybroczyny. Stałem się senny i apatyczny, nabrałem niechęci do życia. Razem z rodzicami zaczęliśmy chodzić po ;lekarzach, w celu ustalenia przyczyny mojej dolegliwości. Lekarz się nie przejmował i dopiero, kiedy tata zażądał badań w celu ustalenia mojego stanu zdrowia - lekarz wydał skierowanie.  Po badaniach, okazało się, że pilnie muszę jechać z rodzicami do Poznania na oddział Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Na oddziale szpitalnym zrobiono badania specjalistyczne i wynik był przerażający. Rozpoznanie było szokiem- PRZEWLEKŁA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Na oddziale przebywałem ok. 1.5 miesiąca i poddawany byłem leczeniu HYDROKSYKARBAMIDEM. Do czasu przeszczepu szpiku, który nastąpił we wrześniu 2007 roku przyjeżdżałem na badania kontrolne. Po przeszczepie, przez rok było wszystko dobrze i jeździłem na badania kontrolne. Po ponad roku po transplantacji szpiku, pokazały się komórki nowotworowe. Przy kolejnych badaniach, komórek nowotworowych pojawiało się coraz więcej. Rozpoczęto podawać mi lek GLIVEC, który miał zlikwidować komórki nowotworowe. Lek ten brałem przez dwa lata, ale nie był skuteczny. Ponieważ lek nie działa skutecznie, poszukuje się dla mnie pilnie dawcy szpiku.
Od V kl. szkoły podstawowej rozpoczął się dla mnie indywidualny tok nauczania, który trwa do dziś, aja jestem uczniem Gimnazjum i zdałem do II klasy.
Przez moją chorobę utraciłem wielu znajomych, którzy nie chcieli razem ze mną dźwigać ciężaru mojej choroby. Teraz moje życie jest jak za szkłem, muszę unikać: dużych zbiorowisk ludzkich, ludzi chorych, zwierząt, słońca, grzybów pleśniowych. Z powodu zagrożenia infekcją, na którą jestem podatny z powodu obniżonej odporności mieszkam sam w pokoju, w którym muszą panować sterylne warunki. Ubranie i bieliznę mogę używać jeden raz, tak samo jak ręczniki, a pościel jest wymieniana co 3 lub 4 dni.

Teraz czekam na kolejny przeszczep szpiku, ale sprawa się komplikuje, ponieważ brak jest zdrowego dawcy. Po poprzedniej transplantacji w roku 2007, wraz z przeszczepem szpiku, przeszczepiono mi od dawcy alergię i astmę oskrzelową. Moi rodzice ponoszą bardzo duże koszty związane z utrzymaniem mojego życia w warunkach sterylności. Do tego dochodzą podwyższone koszty związane z moją higieną, muszę codziennie brać natrysk. Codzienne pranie ubrań, powoduje, że ubrania szybko się zużywają i podobnie jest z butami, których nie można prać tylko należy wyrzucić z powodu możliwości powstania zagrożeń grzybicą.
Zanim zapadłem na swoją chorobę, byłem jak każdy zdrowy chłopak. Grałem w gałę, spotykałem się z klasiakami, chodziłem na dyskoteki i rozrabiałem jak przeciętny dzieciak. Choroba, która mnie dotknęła odebrała mi dzieciństwo, moje marzenia i optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Czuję się samotny, zagubiony i widzę wszystko w czarnych kolorach. Jedynym moim oparciem, są kochający mnie mama i tata, oraz rodzina. Mama pracowała, ale z powodu mojego złego stanu zdrowia musiała się zwolnić a jedynie to tata pracuje.
Ja i rodzice znajdujemy się w trudnej sytuacji, nie tylko z powodu mojej choroby , ale także, że tylko mój tata pracuje na utrzymanie domu. Ta trudna sytuacja zmusza mnie do zwrócenia się o pomoc materialną. Moim rodzicom trudno jest zaspokoić bieżące potrzeby związane z moją chorobą.
Jedynym ratunkiem dla mnie jest transplantacja szpiku, ciągle brakuje dawcy. Namawiam, zostań dawcą szpiku - może to Twój szpik pozwoli uratować moje życie. Pomóż spełnić moje marzenie o nowym życiu po przeszczepie.

Bardzo proszę o pomoc, tak bardzo chcę żyć!

 

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 23 marca 2018

Licznik odwiedzin:  11 666  

Ulubione strony

DAMIAN W MEDIACH

FILMIK NA YOU TUBE

PROFIL DAMIANA NA NK

O mnie

Nazywam się Damian Kruk i urodziłem się w 1996 r. W roku 2007 roku, kiedy miałem 11 lat zachorowałem na przewlekłą białaczkę szpikową. We wrześniu 2007 r. dokonano transplantacji szpiku kostnego w celu wyleczenia mnie z białaczki. Po ponad roku, wyniki pogarszały się coraz bardziej i ... Od 1.5 roku ponownie znajduję się w sytuacji z 2007 r. Przeszczep został odrzucony i pojawiły się komórki nowotworowe, a ja czekam na następnego, tym razem zdrowego dawcę szpiku. Moja sytuacja jest bardzo trudna i dlatego jest mi potrzebna Twoja pomoc.
Zapraszam, więcej informacji o mnie znajdziesz w zakładce HISTORIA MOJEJ CHOROBY.

Galerie

Kalendarz

« czerwiec »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
WEŹ UDZIAŁ W AUKCJACH CHARYTATYWNYCH DLA CHORUSZKÓW ______________________________________________ ZAJRZYJ NA ICH BLOGI,ONI TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ----------------------------------------------- ------------------------------------------------ --------------------------------------------------- *************************************************** --- ---- ------ ” ---------- --------------- ------- -------- ------ --- ------ ------- --- Julka ----------- ------------------------------------------- -------------------- -------------------- ---------------------------------------------- ---------------------------------------------------- ---------------------------------------------- ------------ ---- ------------------------------------------------- -------------------------------------------- ------------------------------------------------- ------------------------------------------- ------------------------------------------- ---------------------------

 ------------------------------------------ dodatki -------------------------------------------------

Statystyki

Odwiedziny: 11666

Archiwum

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl